Olimpijczycy

Jan Wojtas

review-person3

Jan Wojtas urodził się Witkowie w 1966 roku. Jego przygoda z biathlonem rozpoczęła się już w szkole podstawowej. Pierwsze kroki w sportowej karierze stawiał w Górniku Wałbrzych, a następnie Melafirze Czarny Bór. Dwukrotnie startował w igrzyskach olimpijskich (1992, 1994). Aktualnie wraz z rodziną mieszka w Niemczech.

 

Zbigniew Filip

review-person5

Zbigniew Filipmieszkający w Witkowie, zamiłowanie do biathlonu odkrył już w szkole podstawowej, następnie był związany z klubem Górnik Wałbrzych. Wystartował w igrzyskach olimpijskich w Albertville w 1992 roku. Swoich sił próbował także podczas mistrz Polski w sztafecie ze świetnym skutkiem – zdobywając ten tytuł 5-krotnie i 2-krotnie wicemistrza kraju.

 

Krzysztof Pływaczyk

review-person6

Najmłodszy z czarnoborskich olimpijczyków – 30-letni biathlonista Krzysztof Pływaczyk wystartował w igrzyskach w Turynie (2006) i Soczi (2014). Przygodę ze sportem rozpoczął od treningów w Melafirze Czarny Bór, a później w SMS Szklarska Poręba, by aktualnie reprezentować klub BKS Wojsko Polskie w Kościelisku. W 2005 roku punkty zdobyte w Pucharze Świata, zaprocentowały powołaniem na igrzyska. Na mistrzostwach świata w biathlonie w 2008 roku w sztafecie mieszanej zajął najwyższe w historii polskiego biathlonu w tej konkurencji szóste miejsce. Na tych samych zawodach w biegu indywidualnym zajął 13. pozycję. Złoty medalista mistrzostw Polski prywatnie jest żołnierzem Wojska Polskiego w stopniu starszego szeregowego.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

generic viagra uk next day delivery order lasix online cheap